Samonosný zapuštěný bazén někdo považuje za luxusní přežitek a někdo na něj nedá dopustit. Bazén, to totiž není jen pouhá nádrž na koupání, o něco větší než koupelnová vana, pokud zrovna nemáme na mysli plavecký padesátimetrový obdélník, bazény představují pro organismus jeden z významných antistresů.
Stres – jak moc se v životě stresujete? Jste pod tlakem v zaměstnání, řešíte různé neshody v mezilidských vztazích, nevhodně se stravujete, špatně spíte, trápí vás workoholismus nebo naopak nedostatek energie? To vše mohou být projevy stresu, zejména v chronické podobě, kdy nejsou situace vyhrocené do přímého ohrožení života, ale ještě snesitelné. Jenže toto vše nám ukrajuje dny života, a stává se, že se pak najednou dočteme na vyvěšeném smutečním parte, že náš spolužák odešel předčasně, krátce po čtyřicítce, a že něco podobného postihlo ještě další dva kamarády.
Stresu je třeba se důsledně vyhýbat, nastavit mu hráz a vzepřít se mu, a spolu s tím mít také vhodné antistresy, což je například jízdní kolo nebo vysokohorská turistika. Ovšem dva nejvýznamnější antistresy jsou reflexní masáže chodidel a pobyt v bazénu či plavání. Relaxační bazén na zahradě tedy nepovažujte jen za velkou vanu na šplouchání a hraní si s dětmi, můžete si sem donést občerstvení, meditovat, objímat se s partnerkou, číst si tu oblíbenou knihu, opalovat se na slunci nebo si navečer promítat projektorem oblíbený film, nejlépe komedii, aby vás opět do stresu neuvrhl nějaký horor, válečný film či podobné drama.
Využijte bazénu jako svého nejlepšího přítele zejména v době, kdy cítíte, že jste stresem stlačováni a zaháněni do kouta. Nabírejte tu sílu a strategicky plánujte, jak stresové situace řešit, jak jim úspěšně čelit, a případně je-li to vhodné, zcela změnit životní styl včetně změny stravy nebo dokonce zaměstnání.