Proč raději skleník z polykarbonátu


Když se řekne skleník, zřejmě vás napadne kovová konstrukce doplněná skleněnými tabulemi, v níž lze pěstovat zeleninu nebo třeba i okrasné rostliny. Skleníky udržují uvnitř díky tzv. skleníkovému efektu vyšší teplotu vzduchu a proto se tu také daří těmto rostlinám lépe, než venku na zahradě. Skleníky lze však také stavět z plastické hmoty, využívá se k tomu polykarbonát na skleník https://www.skleniky.eu/eshop/skleniky-z-polykarbonatu, což je speciální plast s vynikajícími vlastnostmi právě pro tato využití. Jaké vlastnosti polykarbonát nabízí a proč mu dát přednost před sklem?

skleník na zahradě

Hmotnost – polykarbonát je lehoučký plast, tím pádem se to projeví na celkové hmotnosti skleníku, který lze pak postavit i do míst s nižší nosností podloží. Lehké skleníky lze také snáze stěhovat, pokud se usmyslíte tuto konstrukci přemístit v rámci zahrady na jiné místo, anebo se stěhujete do jiné nemovitosti. Skleník pak můžete mít třeba na terase za domem, na trávníku, na terasovitě členěném terénu atd.

skleník z polykarbonátu

Střepy – když udeříte do skleněné tabule kamenem nebo velkou větví, rozletí se na tisíc kousků v podobě ostrých špičatých střepů. Ty mohou být velmi nebezpečné každému, kdo se pohybuje po zahradě, střepy jsou také hůře viditelné a snáze je pak přehlédnete v trávě nebo na záhonu a můžete se ošklivě poranit. Když se ale rozbije polykarbonát, střepy z něj jsou lépe vidět a nejsou zdaleka tak nebezpečné, jako sklo. Tento materiál se také jinak láme, není tak křehký a nemá tendenci se vysypat jako skleněná tabule.

Elegantní vzhled – polykarbonátové skleníky dobře vypadají, můžete se o tom přesvědčit na fotografiích na Internetu, anebo osobně, pokud navštívíte nějakou prodejnu skleníků či místo, kde se skleník z polykarbonátu již nachází. Skleníky se staví v různých velikostech i tvarech a některé jsou konstruované tak, jsou připevněné na zeď domu a schází jim jedna ze čtyř stěn.